17 Ekim 2010 Pazar

Time Goes by NOT so Slowly


Blog'a yazmaya başlayınca bu işin bi rutine bağlaması gerekiyor bence.. Sonra böyle uzun aralarda ne söyleyeceğini bilemiyor insan.. Hele benim gibi bundan bir önceki yazınız neredeyse 2 ay önce yazılmışsa ve orada da "Hehöehöe ara verdim ama sor bakalım nedern ara verdim?!" temalı bir giriş mevcutsa.. O yüzden neden bu kadar uzun süre yazmadığımın sırlarla dolu olmayan gizemini çözüp çözmemeniz tamamen sizin insiyatifinizde.. Boşlukları gönlünüzce doldurun, ben de o arada bu "yazmama" zamanımda neler yaptım onlardan bahsedeyim..


- Biricik evlatlarını sürekli bilgisayar başında görüp gelecekleri adına endişe eden anne ve babalar, bu madde sizin için.. Ben, yani evde geçen zamanının neredeyse tamamını bilgisayar başında geçiren Syntinen, bu performansıma rağmen bir üniversiteyi kazanmış bulunuyorum.. Evet belki sizlerin gönlünde yatan doktor, mühendis, avukat üçlüsünden birinde okumuyorum ama sevdiğim bi bölümde okuyorum.. Yani benim gösterdiğim çabadan biraz daha fazlasını gösteriyorsa sevgili çocuğunuz anlayın ki Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği garanti.. İçiniz rahat olsun canlar..

- Üstteki maddeyi ebeveynlerine okuttuktan sonra onları odalarından gönderen sen üniversite öğrencisi adayı fellow bu da senin için.. Azıcık daha çaba göster dedim ya, sen Boğaziçi kasacaksan hemen kapat o bilgisayarı bro.. Onlar normal insan değil GDO'lu zihinler arıyorlar (tag list: kedi-ciğer-uzanamamak-mundar) He ben herhangi bi üniversite istiyorum ama güzelinden* diyorsan da azıcık daha çalış.. Benim yaptığımı yapma.. Veya yap, ikisi de aynı kapıya çıkıyor baksana..

- Sen, üniversite muhabbetinden sıkılmış, yaşını başını almış ve bu devirleri kapatmış fellow.. Bu da sana bebeğim.. Tamam bitirdim okul muhabbetini, diğer maddeler çok daha güzel olacak.. İzci değil blogger sözü.. (kötü espirilerimi de özlediniz mi onu test etme amaçlı kurulmuş bi cümleydi..evet)

- Her maddeyi başka bir gruba bölersem işin içinden çıkamayız.. Bundan sonrakiler tüm bi de benden duymak isteyenlere gelsin.. (bak hala..)

- Şehir değiştirmek zorunda kaldım ve aslında evi de taşımam lazım.. İşte bu başlı başına yazılacak bir konuyken ev aramakla ilgili kısmını HİÇ yazmak istemiyorum zira gerçekten de bir cezalandırma yöntemi olmalı kiralık ev aramak.. Aslında bunu da gayet yazabilirmişim.. Yine de emlakçılarla yaptığım konuşmaları inanın hiç bir bünye kaldırmaz..

- İstanbul trafiği nedir, nasıldır, nelerle beslenir, ne şekilde yok edilebilir, neden yok edilemiyor lan?! sorularını sormayı unuttum, hatırlamam da hoş olmadı.. Anneannemin tabiri ile küfürlü insan olmak istemediğimden bu konuyla ilgili hazırladığım lafları sizlerle paylaşamayacağım.. Fakat aşağı yukarı "kupa maçında %100 penaltısı verilmeyen takımın fanatik taraftarının hakeme söyleyeceği sözler öbeği" olarak özet geçebilirim ki aklınızda canlansın..

- Varolan düzenim değiştiği için biraz psikolojik bunalım içerisine girdim.. "Değişim iyidir Syntinen." diyen kişiye "Evet haklısın ama bu o malum geçiş dönemini yok etmiyor." diyorum, "Değişmeyen tek şey değişimin kendisi ama ehuehue." diyen kişiye ise çıkışı göstermelerini rica ediyorum.. En kısa zamanda normal moral seviyeme dönerim ama ben hiç bir zaman etrafta Teletubbie'lerden La Laa modunda gezen bir insan da olmadım ki öyle gezenimiz varsa belirtmek isterim, Po daha iyimserdir..

- Saç modelimi değiştirip kahkül a.k.a. perçem kestirmeye karar verdim.. (bkz: kadınların mutsuz oldukları zaman saçlarında değişiklik yapma istekleri) Ama cesaret edemedim.. Cesaret edemememin sebebi de *vay efendim bana yakışmaz!* modundan çok *vay efendim nasıl olucak da becerikli bi kuaföre denk gelip kafamda tasarladığım modelin aynısını yapabilecek* modu.. Hemcinslerimin bildiği üzere kuaförler genelde kendi ütopyalarında yaşar, kendi arzularına göre saç keser ve boyar.. Bunu en kısa zamanda gerçekleştirmek istiyorum gerçi, bu da dip not olsun..

- Her istediği yerden internet erişimi sağlayan Vınn'lı ve Jet'li insanlara özenedurdum.. Benim henüz öyle bir imkanım ve iPhone'um olmadığından (çalan şarkı: benim için üzülme..) bulabildiğim imkanlar dahilinde sanal alemde online olabildim.. Twitter bensiz, Formspring.me sorularım cevapsız, blog arşivim ıssız kaldı.. (Tuna Kiremitçi vari bir günah çıkarma mı?! Sanırım..)

- Yapılabilecek en mantıklı aktivite olduğundan bol bol film izledim (mesela "insepşın" falan evet..), CNBC-e sayesinde Star Wars ile tanışan padawan padawan'ları yüzünden depreşen Dark Side aşk ateşimi DVD'ler ile söndürdüm.. Bunun yan etkileri de fazlasıyla oldu çünkü kendimi arada Vader gibi nefes alırken, Yoda gibi devrik cümleler kurarken ve Jar Jar Binks gevezeliğine yeltenirken yakalar oldum.. Hiç de güzel olmadı tabii.. Yoksa ben de yaşayayım Padme-Ani aşkı sonu güzel biten arkadaşım! falan diyorum arada..

- Özellikle bizim camianın (yaa yaaa) daha sonra da tüm kitap severlerin favorisi haline gelen Dizüstü Edebiyat serisinin tüm mevcut kitaplarını okudum.. Ama Twitter'da @..... şeklinde lanse etmeyi ve RT edilmesini ummayı ihmal ettim.. (Bazen sırf bunun için bu seriyi okuyan insanlar vardır diye düşünmüyor değilim ya, neyse..) Şimdiye kadar ki "en sevdiğim" PuCCa oldu ama ne yalan söyleyeyim bu gönül bir an önce HBBA okumak istiyor sevgili fellow'larım.. Ve umarım b seri devam eder çünkü gerçekten de hiç kitap okumayan kesim bile sırf meraktan alıp okudular..


Neyse efendim.. Bunlar "Ben yokken siz neler yaptınız çocuklar?!" cümlesinin öznesi değiştirilmiş cevaplarıydı.. "Bak bak uzun yazdı, bence bi 2 ay daha yazmayacak lan kesin." diye düşünen mini çakal fellow, valla yazıcam ya.. Malzeme çok birikti falan, hem yazasım da var.. Boşa vaat vermiyorum yani.. Hatta "Burası İstanbul Ayazma, burada 10bin tl peşinatı verecek herkes bir ev sahibi olacak.." şeklinde bir vaat değil, gerçek olanından.. (Renk Ağaoğlu turuncusu, Ali bey'e selam ederim ve ben de onun hayal ettiklerini ederdim..evet) Söz veriyorum verdiğim en uzun ara bizim kanalların reklam araları gibi olacak.. "Çok" di mi?! Değil bence ya 'lol

4 yorum:

.cRn. dedi ki...

Hoş geldin.İyi de geldin.İyi de yapıyorsun.
Hem değişim iyidir.
:D

Syntinen dedi ki...

Teşekkür ederim, hoşbuldum ^-^

esasen değişimin ben de iyi olduğunu düşünüyorum ama hep aynı şeyin değişmesi biraz boğuyor insanı gibi.. (:

Finduilas dedi ki...

Kahkülü kullanmak çok zor yalnız ya. Hadi çok güzel duruyor falan ama sürekli bozulur eder, aman.

Syntinen dedi ki...

Zaten ben bu gidişle bir kuaföre güvenip saçlarımı emanet edemeyeceğim gibi gözüküyor ama bu söylediğin de kulağıma küpe oldu yani fazlasıyla ((: