2 Şubat 2010 Salı

Sağlık Olmasın


İnsanların morali çok bozuk olanlara fix olarak "sağlık olsun" dememelerini isterdim.. Üzülmüşüm işte lan, sağlık olsun diyerek, bana asıl önemli olanın sağlık olduğunu işaret ederek bir nevi benim o anki üzüntümü mü küçümsüyorsun?! (evet öyle yapıyorsun, hayır deme) Yani ben de biliyorum, cidden sağlık eksikliğinde hiç bir şeyin tadı olmuyor; insan sigarasını bile rahat rahat içemiyor yani, ötesi mi var?! *svb* Fakat işte o anki olay o değil..

Düşün şimdi.. En basit örneği verelim ve diyelim ki uzun süredir beraber olduğun sevgilinden ayrıldığını düşünelim.. (Allah korusun diyenlere +rep) Sen bunun üzüntüsünü yaşıyorsun, suratın bu sebeple 7981 karış asık ve seni görenler sana doğal olarak "Neyin var hedehödö?!" diye soruyor.. Soranın samimiyet derecesine göre de sen açıklıyorsun durumu: "Sevgilimle olan ilişkimiz bitti, uzun süreli bi ilişkiydi de falan" diyorsun böyle buruk buruk..

Heh işte tam bu anda gelen cevap "Emaağn sağlık olsun bea üzüldüğün şeye bak" şeklinde olursa senin en büyük hakkın bunu söyleyenin ağzını burnunu kırmak.. Bunu yapacaksın ve sonra da psikopatça "Heaheah harbiden sağlık olsun be arkadaşım.. Bak sana sağlık lazım oldu mesela.. Alo *nayn van van* mı?!" diyeceksin, hakkındır! (911 tabi, ne sandın fellow.. Bu senaryo anca Holivud'da vucüt bulabilir, bizim insanımız en fazla bsg diyebilir diye yardım da nayn van van'dan gelir anca)

Tutku reklamındaki iğrenç kadın gibi öğretici olmaya kasmak ve öyle görünmek istemem ama şunu söylemem lazım: Lan lütfen morali bozuk olan insana sadece "sağlık olsun, canın sağolsun, boşver üzülme, yenisini alırsın, değmez salla, takma kafana, biraz rahatla" tarzı şeyler söyleyecekseniz hiç "Nasılsın?!" diye sormayın.. Uzaklaşın o alandan, elinize bi walkman ve ajdar kasedi alın, stres atın .. Çünkü herkes anlatabilir, ama herkes dinleyemez..!

2 yorum:

Glamdring dedi ki...

Noktasına virgülüne katılıyorum.
-En azından- içlenmiş gibi yapıp, "hadi ya üzüldüm" falan tadında bir tepki vermek varken cozutası gelmiş Fatih Ürek edalarıyla "Elalem ne derse desin, hadi hadi hadiiiii" tarzıyla olaya yaklaşmıyorlar mı, direk elektrikli testereyle acı çektirerek öldüresim geliyor.
Hoş, kimsenin kimseyi -gerçekten- 'dinlemediği', "hı hı" deyip geçtiği bir dünya da üzülmüş gibi yapsa kaç yazar ya, orası ayrı.

Birde, gayet eğlenceli, tempolu, şurup gibi akıp giden bir üslubun var. Sevdim.

Syntinen dedi ki...

Aynen.. İşte bu yüzden daha çok "yok bi şey" demeyi tercih eder olduk son günlerde sırf bu sebepten dolayı belki de..

Güzel düşüncelerin için de teşekkür ederim ^-^